Wybierając panel architektoniczny, będziesz uczestniczyć w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez naukowców z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydziału Architektury.
- Programowanie i metody numeryczne w nowoczesnym projektowaniu
Jak skutecznie i efektywnie wykorzystywać duże moce obliczeniowe komputerów do nowoczesnego projektowania? Opowiemy! Wiedza z zakresu programowania (w różnych językach) jest konieczna do osiągnięcia optymalnych wyników, które będą konkurencyjne w stosunku do klasycznych rozwiązań. Będzie też parę słów o przyszłości obliczeń - automatycznego zaimplementowania zagadnień do tzw. Uczenia Maszynowego (Machine Learning) jako jednej z gałęzi sztucznej inteligencji (AI). Powyższa wiedza pozwoli ekonomicznie, ekologicznie, efektywnie, a co najważniejsze bezpiecznie zaprojektować skomplikowaną konsultację oraz szybko wykonać szczegółowe rysunki techniczne, ułatwiające późniejszą budowę.
- Nie pękaj, moja DROGO! - czyli o właściwościach niskotemperaturowych materiałów w nawierzchniach drogowych
Warsztaty będą dotyczyły problemu, jakim jest zjawisko pękania asfaltowych nawierzchni drogowych w ujemnych temperaturach. W trakcie warsztatów uczestnicy: (1) podejmą się zbadania doświadczalnie naprężeń termicznych w laboratorium; (2) spróbują odpowiedzieć na pytanie: „dlaczego nawierzchnie kurcząc się w niskich temperaturach ulegają spękaniom, skoro zjawisko to zachodzi w trakcie rozciągania, a nie kurczenia materiału?”; (3) będą poszukiwali odpowiedzi na to zagadnienie wykorzystując niekonwencjonalną metodę modelowania naprężeń termicznych.
- Warsztaty architektoniczne GENIUS LOCI
Zajęcia łączące w sobie podstawowe typy zajęć na studiach: wykład z dyskusją, warsztaty oraz prezentacja wyników pracy. Zadaniem projektowym będzie wykonanie tradycyjnej makiety z wykorzystaniem materiałów takich, jak tektura.
- Rzeczywistość wirtualna w Architekturze
Zajęcia będą skupiały się na prezentacji technologii rzeczywistości wirtualnej (VR) w kontekście architektury, wykorzystując do tego gogle Oculus. Planujemy zdalne i awirtualne zwiedzanie miast, immersyjną wizualizację zabytkowych obiektów oraz kreatywne rysowanie w środowisku 3D przy użyciu technologii VR.
Rejestracja do II edycji Politechniki Talentów została zakończona.