Bardzo cieszymy się, że odwiedzisz nas razem ze swoimi uczniami. Kiedy oni będą uczestniczyć w zajęciach, zapraszamy Cię do udziału w atrakcjach, które przygotowaliśmy z myślą o nauczycielach.

  • Warsztat „Pokolenia Z i alfa zmieniają nasze myślenie o edukacji. Jaką lekcję musi odrobić polska szkoła?”

Zajęcia poprowadzi prof. Joanna Mytnik, dyrektorka Centrum Nowoczesnej Edukacji. Przyjrzymy się potrzebom i sposobom funkcjonowania najmłodszych pokoleń (różniących się od siebie), bo młodzi właśnie zmieniają porządek świata: pokolenia Z i alfa. Poszukamy odpowiedzi na pytania:

  • Dlaczego mali i młodzi ludzie nie mieszczą się w ramach systemu edukacyjnego?
  • Jaką lekcję powinna odrobić szkoła (także wyższa), by młodzi chcieli być jej częścią?
  • Dlaczego młodzi ludzie z pokolenia Z (the anxious gen) mierzą się z tak ogromnym kryzysem zdrowia psychicznego?
  • Czego od dorosłych potrzebują najmłodsi (pokolenie alfa, honeybadger gen), którzy za chwilę trafią do szkół ponadpodstawowych, a za kilka lat na uczelnie?
  • Jakie wyzwania stoją dziś przed nauczyciel(k)ami i jak sobie z nimi poradzić?
  • Jakie kompetencje się dziś kluczowe i jak ich zdobywanie wdrożyć w szkole?
  • Co natychmiast powinniśmy zmienić w naszych szkołach i na uczelniach?

Podczas warsztatów przyjrzymy się wynikom badań i analizom trendów w edukacji i na rynku pracy, refleksyjnie poszukamy rozwiązań, postaramy się też zaprojektować scenariusze przyszłości.

Data: 19 września, godz. 12:15-14:15

Miejsce: Gmach Główny PG, sala 205

  • Spacer po kampusie 

Sekcja historyczna PG zaprasza wszystkich nauczycieli na spacer po zakamarkach uczelni i zwiedzanie Gmachu Głównego. Będzie można odwiedzić m.in. Salę Senatu oraz usłyszeć sporo ciekawostek na temat samego budynku.

  • Biblioteczne ciekawostki

Podczas gdy Twoi uczniowie będą brać udział w swoich zajęciach, odwiedzisz największą techniczną biblioteką naukową w Polsce Północnej – Bibliotekę Politechniki Gdańskiej i weźmiesz udział w ciekawych warsztatach. To nowoczesne miejsce, które zachowuje tradycje jednej z najstarszych uczelni technicznych w naszym kraju. Biblioteka PG posiada kolekcje obiektów muzealnych i dokumentów dotyczących historii Politechniki Gdańskiej. Najcenniejszą część zbiorów bibliotecznych stanowi księgozbiór będący spuścizną po Towarzystwie Przyrodniczym w Gdańsku.

Jak się zarejestrować? 

1. Wejdź na stronę rejestracji.
2. Zarejestruj się za pomocą otrzymanego kodu.
3. Zaznacz udział/rezygnację na warsztatach i innych aktywnościach. 
4. Zaznacz deklarację/rezygnację skorzystania z noclegu w akademiku.