Dla Nauczyciela | Politechnika Gdańska

Treść strony

Dla Nauczyciela

Bardzo cieszymy się, że odwiedzisz nas razem ze swoimi uczniami. Kiedy oni będą uczestniczyć w zajęciach, zapraszamy Cię do udziału w specjalnie przygotowanych warsztatach dla nauczycieli. Poprowadzi je prof. Joanna Mytnik, dyrektorka Centrum Nowoczesnej Edukacji

  • Warsztat 1 – „10 zasad wspierania uczniów w efektywnym uczeniu się"

Wykład oparty o najnowsze wyniki badań neuronaukowych przedstawiony z trzech perspektyw, nauczyciela, rodzica i osoby uczącej się. Kluczowe zagadnienia: powstawanie śladów pamięciowych, pamięć robocza i długotrwała, rola emocji, relacji i strachu w tworzeniu i przywoływaniu pamięci, nastawienie do uczenia się (growth mindset), wpływ snu i aktywności fizycznej na tworzenie pamięci, narzędzia uczenia się, iluzja kompetencji, powtórki rozciągnięte w czasie (spaced repetition), rola medytacji w podniesieniu poziomu koncentracji uwagi.

Data: 21 września, godz. 11.30-13.00

Miejsce: Gmach Główny PG, sala 205

  • Warsztat 2 – „AI w edukacji: szanse, zagrożenia, możliwości".

Pojawienie się modelu językowego chatGPT w listopadzie 2023 r. postawiło nowe pytania o sposoby osiągania celów edukacyjnych i projektowanie procesów uczenia się. W miarę rozwoju kolejnych wersji modeli językowych, połączenia ich z dostępem do sieci oraz pojawianiem się nowych wtyczek opartych o algorytmy AI, potrzebujemy poznać możliwości AI, wypracować zasady korzystania oraz umieć wykorzystać. Kluczowe zagadnienia: jakie możliwości ma chatGPT, rekomendacje dla nauczycieli w projektowaniu i ocenianiu, rekomendacje dla uczniów w wykorzystaniu, namysł nad nową rolą nauczyciela w kontekście zmian, nowe sposoby sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów, potrzeba redefinicji kompetencji cyfrowych uczniów, rola promptów, wyniki badań studentów nad wykorzystaniem chatGPT, polecane publikacje.

Data: 22 września, godz. 10.45-12.15

Miejsce: Gmach Główny PG, sala 205

  • Spacer po kampusie 

Sekcja historyczna PG zaprasza wszystkich nauczycieli na spacer po zakamarkach uczelni i zwiedzanie Gmachu Głównego. Będzie można odwiedzić m.in. Salę Senatu oraz usłyszeć sporo ciekawostek na temat samego budynku.

Jak się zarejestrować? 

1. Wejdź na stronę rejestracji.
2. Zarejestruj się za pomocą otrzymanego kodu.
3. Zaznacz udział/rezygnację na warsztatach. 
4. Zaznacz deklarację/rezygnację skorzystania z noclegu w akademiku.

Rejestracja na I edycję Politechniki Talentów została zakończona